סקירה מקיפה של אפטר אפקטס כולל יתרונות, חסרונות ומחירים

תוכן עניינים

Adobe After Effects או בשמה הנפוץ ביותר אפטר אפקטס היא אחת מהתוכנות הותיקות והמובילות לעריכת וידיאו ואפקטים בסרטונים.

כדי להסביר לכם טוב יותר מה היא עושה הכנו עבורכם מדריך אפטר אפקטס. אבל לפני שנתחיל בהסברים נבקש ממכם לדמיין מסוק שנוחת בשעת צהריים על המדשאה בבית הלבן. אם תרצו להפוך את היום ללילה או להוסיף ענני עשן, תצטרכו לעבוד עם תוכנת אפטר אפקטס.

למי מתאים לעבוד עם After Effects?

היות ומדובר בתוכנה שעיקר ייעודה הוא עריכת פוסט פרוקדשיין, המשתמשים בה הם לרב עורכי וידיאו, אנימטורים ומעצבים גרפיים, אבל גם חובבי אנימציה ועריכת וידיאו אוהבים להתנסות בה.

כמה עולה After Effects?

כמו תוכנות אחרות מבית אדובי, גם התוכנה הזו פונה אל 4 קהלי יעד עיקריים:

הקהל הראשון – המשתמשים הפרטיים

מציעה תוכנת אפטר אפקטס 2 מסלולים לתשלום:

 1. מסלול אפטר אפקטס – מסלול בסיסי בגרסת דסקטופ המציע 7 ימי התנסות ללא עלות לפני שרוכשים מנוי בתשלום. ישנן 3 אפשרויות לתשלום:
 • תשלום חודשי ללא התחייבות בעלות של 109₪ /לחודש. ניתן לבטל את המנוי בכל שלב, ללא קנסות.
 • תשלום חודשי בהתחייבות לשנה בעלות של 74₪ /לחודש. ניתן לבטל את המנוי לאחר 14 ימים, אך הביטול כרוך בתשלום קנס.
 • תשלום שנתי בעלות של 840₪. ניתן לבטל את המנוי לאחר 14 ימים, ללא החזר כספי.

 

 1. מסלול Creative Cloud All Apps – זהו מסלול מורחב הכולל למעלה מ – 20 תוכנות מבית אדובי לעריכת תמונות (כמו למשל לייטרום) ועיצוב גרפי (כמו למשל אילוסטרייטור). גם במסלול זה תוכלו ליהנות מ – 7 ימי ניסיון ללא עלות. ישנן 3 אפשרויות לתשלום:
 • תשלום חודשי ללא התחייבות בעלות של 279₪ /לחודש. ניתן לבטל את המנוי בכל שלב, ללא קנסות.
 • תשלום חודשי בהתחייבות לשנה בעלות של 185₪/לחודש. ניתן לבטל את המנוי לאחר 14 ימים, אך הביטול כרוך בתשלום קנס.
 • תשלום שנתי בעלות של 2,100₪. ניתן לבטל את המנוי לאחר 14 ימים, ללא החזר כספי.

הקהל השני – בעלי עסקים

עבורם מציעה תוכנת אדובי אפטר אפקטס את מסלולCreative Cloud  עם שפע אפליקציות לעריכת תמונות ווידיאו (כולל את פרימייר פרו). העלות היא 279₪ לכל רישיון והמחיר אינו כולל מע"מ. אגב, אפשר לרכוש אפלקיציה אחת עם רישיון שימוש אחד בעלות של 119 ₪, גם כאן המחיר אינו כולל מע"מ. המסלול לעסקים מאפשר 14 ניסיון ללא עלות.

הקהל השלישי – סטודנטים וצוותי חינוך

במיוחד בשבילם מציעה התוכנה את מסלולCreative Cloud . ישנן 2 אפשרויות לתשלום:

 • תשלום חודשי מתחדש בעלות של 70₪ /לחודש לשנה הראשונה, ו – 150₪ /לחודש לשנה השנייה.
 • תשלום שנתי מראש בעלות של 840₪ בשנה הראשונה, ו – 1260₪  בשנה השנייה.

הקהל הרביעי – מוסדות להשכלה גבוהה

גם מסלול זה כולל את כל אפליקציות Creative Cloud. רכישת מנוי תעלה 120₪ /לחודש למשתמש. אפשר לרכוש אפליקציה אחת מתוך כל האפליקציות של אדובי בעלות של 50₪ /לחודש למשתמש.

3 פיצ'רים מיוחדים של After Effects

התוכנה מציעה המון אפקטים מיוחדים לעריכת סרטוני וידיאו ומה שנציג כאן הוא באמת טיפה בים האפשרויות:

  1. הפיכת חפצים סטטיים לחפצים בתנועה – ראיתם פעם כוס משקה הולכת שרה ורוקדת? ערכו את הסרטון באפטר אפקטס. העריכה הזו מתאימה גם לטקסטים, לוגואים ועיצובים גרפיים נוספים.
  2. הכלת אפקטים על טקסט – אם בתוכנות אחרות הטקסט קבוע וסטטי, עם אדובי אפטר אפקטס אפשר ממש להקים אותו לחיים ולו לרעוד, לזוז, להבהב, לטשטש וכו'. את האפקטים אפשר להכיל על כל המילה בבת אחת או על כל אות בנפרד – וואו, מטורף!
  3. הוספת אלמנטים מיוחדים לסרטונים – לכל סרטון תוכלו להוסיף, ענני עשן, להבות משתוללות, פיצוצים, קרני לייזר בצבעים שונים ועוד הרבה אלמנטים אחרים.

למה כולם מתלהבים מתוכנת After Effects?

יש הרבה התלהבות סביב אפטר אפקטס ואנחנו יכולים בהחלט להבין למה:

 1. סנכרון עם תוכנות אדובי – אפטר פאקטס מסתנכרת עם שאר התוכנות של אדובי, דבר המאפשר יצוא ויבוא של קבצים בין תוכנות. הסנכרון הזה מאפשר עדכון אוטומטי בין כל התוכנות כך שכל שינוי בעריכה מתעדכן בצורה אוטומטית.
 2. אפקטים לא מהעולם הזה, באמת – יש אלפי שינויים ואפקטים שאפשר להכיל על טקסטים, סאונד וסרטוני וידיאו. בעזרת אפטר אפקטס ניתן להוסיף אפקטים מיוחדים כמו פיצוצים, גשם או שריפה.ולא רק זה תוכלו להחליט האם הפיצוץ יהיה גדול, קטן, האם יעופו ממנו חלקי מתכת או אבנים? בקיצור, הבנתם שהשמיים הם ממש לא הגבול.
 3. הקטנת נפח הסרטון – כולם יודעים שסרטוני וידיאו תופסים הרבה נפח מהזיכרון של המחשב. התוכנה שומרת את הסרטונים ומקטינה את הנפח שלהם מבלי לפגוע באיכות הסרטון.

יש גם חסרונות לתוכנה?

בהחלט, ונפרט כמובן:

 1. נדרש דיוק ותשומת לב – העבודה בתוכנה נעשית לפי שכבות. כל שכבה מצריכה עבודה בנפרד, כך שבסרטונים מורכבים עם הרבה שכבובת נדרשת דייקנות והקפדה על הפרטים הקטנות.
 2. מפרט טכני חזק – התוכנה צריכה מפרט טכני הכולל מעבד חזק במיוחד, זיכרון RAM, מסך בעל רזולוציה גבוהה ושאר תכונות אשר ימנעו מהמחשב לקרוס בזמן העבודה.
 3. למידה מורכבת – אפטר אפקטס מורכבת מהרבה מסכים, קיצורי דרך, תפריטים שצריך ללמוד לעומק ולהבין כמו שצריך כדי לערוך את הסרטונים בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

אם הגעתם עד לכאן יש לכם כבר הרבה ידע מקדים על תוכנת אפטר אפקטס. אתם יודעים כמה עולה תוכנת אפטר אפקטס, אתם יודעים מה טוב בה ומה פחות טוב ואתם יודעים שאפשר לערוך איתה סרטוני וידיאו מדהימים! אז צאו לדרך…. ושיהיה WOW! אם אתם לא סגורים עדיין תוכלו לראות את ההשוואה שלנו לגבי תוכנות העריכה המומלצות ביותר.

אהבתם? שתפו את המאמר!
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות